Aamir Khan’ın En Başarılı 15 Filmi


0

 

Başta Bollywood olmak üzere dünya genelinde tanınan ve işinde oldukça başarılı olan Aamir Khan hem oyuncu, hem senarist hemde yönetmen olarak hayatına devam etmektedir. Aamir Khan’ın En Başarılı 15 Filmi hakkında bilgilere geçelim;

 

Bu yazımızda Aamir Khan’ın en başarılı filmlerini ele alarak güzel bir liste hazırlamayı düşündük.

 

Thungs Of Hindostan

Confessions Of a Thug isimli romandan esinlenen film günümüzden yaklaşık 200 yıl öncesini ele almaktadır. Henüz izleyici ile buluşmayan film önümüzdeki aylarda sinemada vizyona girecektir. Filmde kahramanımız Khan ünlü bir korsandır ve yetkililer tarafından aranmaktadır.

 

Secret Superstar

Geçtiğimiz aylarda vizyona giren film için ülkemize kadar gelen Aamir Khan’ın hem oyuncu hem de yönetmen olduğu filmde müzikten drama aile içi şiddetten yıldızlığa doğru geçen bir hayatı göreceksiniz.

 

Dangal

2016 yılında izleyici ile buluşan film gerçek bir hikayeden sinemaya aktarılmıştır. Eski güreşçi olan Mahavir kızlarını da güreşçi olarak yetiştirmek istemektedir. Hindistan’da gişe rekorları kıran film Çin’de de en çok izlenen yabancı film seçildi.

 

P.K

Başka bir gezegenden dünyamıza gelen P.K yeryüzüne adım atar atmaz aracının anahtarını çaldırır. Aracın anahtarını bulana kadar geçen sürede insanları daha yakından tanımaya fırsat bulacaktır.

 

Dhoom 3

Babası ile beraber sirkte sihir ve ilizyon şovları yapan Samir ve Sahir’in intikam hırsının ele alındığı filmde kardeşler babasının ölümüne neden olan bankalara karşı savaş başlatmıştır. Sihir yeteneklerini kullanarak hırsızlık yapan kardeşler herkesi atlatmayı başaracaklardır.

 

Talassh

Aamir Khan’ın başrolde olduğu filmde oğlunu ansızın kaybeden baba ve anne hala bu acıyı yaşamaktadırlar. Bundan dolayı polis olan baba eve uğramayı keser ve tesadüf eseri tanıştığı fahişe ile takılmaya başlar ancak işler o kadar da normal değildir.

 

Dhobi Ghat – Mumbai Günlükleri

Mumbai’de kendi halinde olan 4 kişinin tesadüfen tanışmaktadırlar. Bu 4 kişiden her birinin farklı hayat tarzları ve geçmişleri vardır.

 

3 İdiots – 3 Aptal

Rancho çok zeki, yerinde durmayan, hayatı anına göre yaşayan bir gençtir ve arkadaşları Farhan ve Raju ise sürekli stresli, baskı altında olan, derslere çok çalışsalar da başarılı olmayan öğrencilerdir. Rancho, Farhan ve Raju’nun tüm hayatını değiştirecektir.

 

Ghajini

2008 yapımı olan Ghajini, Momento filminden başarılı şekilde uyarlanmıştır. Oldukça zengin olan iş adamı nişanlısını ile mutlu bir hayat sürerken evlilik planı yapmaktadırlar. Ancak nişanlısı kaçakçılar ile alakalı bir olay yaşadıktan sonra mafyanın hedefine konmuştur ve ansızın evi basılarak öldürülür. Bu sırada adam da kafasına sert bir cisimle darbe alarak hafızasını kaybeder.

 

Taare Zameen Par – Yerdeki Yıldızlar

Khan’ın Hem oyuncu hem de yönetmen olduğu filminde İshu ailesi tarafından haylaz, tembek ve gerizekalı olarak görülmektedir bu yüzden yatılı okula gönderilir. Burada içine kapanık bir çocuk haline gelen İshu her şeyden vazgeçer ta ki resim öğretmeni ile tanışana kadar.

 

Fanaa

2006 yılında gösterime giren filmde gözleri kör olan Zooni gezi rehberi olan Rehan’a aşık olur ve evlenirler. Gözleri için ameliyat olan Zooni gözlerinin açıldığı gün Rehan’ın bir bombalı saldırıda öldüğünü öğrenir ve yıkılır bu sırada da hamiledir.

 

Rang De Basanti – Onu Sarıya Boya

İngiliz kültür araştırmacısı olan Sue Hindistan’ın bir köyüne oldukça ilgi duyar ve kültürlerini merak eder. Dedesinin günlüğünden yola çıkarak Hindistan’a gelen Sue Hindistan’ın bağımsızlık mücadelesi ile alakalı bir belgesel çekeceğini söyler.

 

Mangal Pandey: The Rising

  1. Yüzyıl dönemlerinin ele alındığı filmde Mangal bir İngiliz Şirkette asker olarak çalışmaktadır ve İngiliz subay William ile arkadaşlık kuracaktır fakat bu dostluk birçok zorlukla karşılaşacaktır.

 

Dil Chahta Hai – Kalbin Arzusu

Aamir Khan’ın En Başarılı 15 Filmi 2001 yapımı olan filmde 3 arkadaşın komik ve eğlenceli hikayesi ele alınmaktadır. Arkadaşlardan biri çapkın, biri hemen seven ve vazgeçen, diğeri ise sanatçı ruhludur.

Lagaan: Once Upon a Time İn İndia

Aamir Khan’ın En Başarılı 15 Filmi  Champaner şehri kuraklık ile savaşmakta ve bir yandan da ellerindekini Lagaan vergisi olarak vermek zorunda kalmaktadır. Böyle devam ederken ellerinde verecek bir şey kalmaz ve bunu toprak sahiplerine bildirirler. Toprak sahibi İngilizler ise bunu tek bir şartla kabul ederler oda bir kriket maçıdır. Ancak şöyle bir sorun vardır oda köyde hiç kimse kriket oynamayı bilmemektedir.


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir