10 Güzel Derneğin 10 Güzel Yardım Projesi


0

 

Ramazan kardeşlik, yardımlaşma ve bereket ayıdır. Her sene tuttuğumuz oruçlarda, kıldığımız teravihlerde ve malımızdan çıkardığımız zekatlarda birbirimizi anar bu anlamda elimizden geldiğince Müslüman kardeşlerimiz için yardımda bulunuruz.

Bu bağlamda hem Ramazan’ın bereketini arttırmak hem de kardeşlerimize yardımlarımızın ulaşabilmesi için 10 güzel derneğin 10 güzel projesi adlı içeriği hazırladık. Bu listede bulunan derneklere yardımda bulunarak Myammar’dan Yemen’e, Filistin’den Nijerya’ya ve Türkiye’de olmak üzere birçok aileye yardımlarınızı ulaştırabilirsiniz. Lafı fazla uzatmadan derneklerden ve projelerinden bahsedelim.

İHH

Bilindiği üzere İHH gerek ülkemizin gerekse de dünyanın bilinen en büyük yardım kuruluşlarından biridir. Bu anlamda hem iletişim ağları hem de yardım faaliyetleri oldukça geniştir. Ramazan’da da birçok faaliyete devam eden İHH’nın koli yardımlarına sizde destek olabilirsiniz.

Twitter Adresleri: @ihhinsaniyardim

Umut Kervanı Vakfı

Özellikle Açlığın ve hastalığın kol gezdiği Yemen’e yönelik olarak başlatılan projesi ile dikkat çeken Umut Kervanı Vakfı bu anlamda oldukça başarılı çalışmalara imza atıyor. Kuru gıda, elbise ve mama desteği bulunan vakfa sizde destek olarak mazlum yemen halkına destekte bulunabilirsiniz.

Twitter Adresleri: @umutkervanivkf

Yetimler Vakfı

Özellikle yetimlere yönelik çalışması ile dikkat çeken Yetimler Vakfı bu anlamda oldukça güzel projelere imza atmaktadır. Gerek yurt için gerekse yurt dışında birçok yetime destekte bulunan vakıf, çocukların yiyecek, giyecek ve bakınma noktasında ihtiyaçları karşılamaya çalışmaktadır. Bu anlamda sizde yetimlere sponsor olarak destek olabilirsiniz.

Twitter Adresleri: @YetimlerVakfim

Yeryüzü Doktorları

Tamamen gönüllü doktorlardan oluşan ekipleriyle son derece güzel projelere destekte bulunan Yeryüzü Doktorları bu noktada başarılı yardımlarda bulunmaktadırlar. Özellikle katarakt tedavisi ve sağlık kontrolleri ile hem yurt içinde hem de yurt dışında birçok insana yardımcı olan dernek destekleriniz ile daha fazla kişiye yardım edebilir. 2 Mayıs’ta başlatılan tıbbi beslenme kampanyasına destek olabilirsiniz.

Twitter Adresleri: @YYD_tr

Beşir Derneği

Türkiye, Somali, Afganistan, Yemen ve daha birçok ülkede yardımlarını sürdürün Beşir Derneği özellikle fakirliğin olduğu ülkelerdeki iftar sofraları ile destek sunmaktadır. Bununla beraber giyim, sağlık ve gıda yardımları da bulunmaktadır.

İDDEF

Özellikle eğitim noktasında destekleri olan İDDEF, eğitim oranın düşük olduğu ülkelerdeki Müslümanlar için medrese tarzı eğitim kurumları açarak destekte bulunuyor. Bununla beraber birçok yardım faaliyeti de olduğu bilinmektedir. Ramazan ayı ile beraber “Yağmur Hasadı” projelerini hayata geçirdiler sizde destekte bulunabilirisiniz.

Fukara Der

Suriye merkezli yardım çalışmaları sürdüren Fukara Der özellikle gıda noktasında destekte bulunmaktadır. Savaş bölgelerinden kaçan sivillere yönelik destek sunan dernek iftarlık, bayramlık ve içme suyu projeleri vardır. Destek olmak için resmî web sitelerine bakabilirsiniz.

Cansuyu Derneği

????????????????????????????????????

Yurtiçi ve yurt dışı birçok yardım faaliyeti bulunan Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin bu Ramazan’da da birçok projesi var. Su kuyusu, zekât, yetim, kurban, fitre, kumanya, fidye ve iftar projelerine destek olarak fakir ve muhtaç ailelere yardımda bulunabilirsiniz.

İHO Ebrar

Yurtdışı merkezli olan İHO Ebrar Türkiye, Endonezya, Yemen, Suriye, Filipinler ve Arakan gibi birçok yerde yardım faaliyetlerine devam eden oldukça güvenilir bir başka yardım kuruluşudur. Genel olarak gıda ve giyecek üzerine yardımlarda bulunan vakıf aynı zamanda su kuyusu projelerini de gerçekleştirmektedir.

Avrupa Yetim Eli

Uluslararası yardım kuruluşlarından biri olan Avrupa Yetim Eli Yardımlaşma Organizasyonu başta yetimler olmak üzere fakir ve muhtaç durumdaki herkse yardımda bulunan güzide çalışmalardan biridir. Afrika, Asya, Ortadoğu üzerinde çalışmalarını yürüten vakıf günümüze kadar binlerce yetime yardımda bulunmuştur.

 


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir