Nazilerin Korkunç İnsan Deneyleri


0
5 shares

 

Naziler İkinci Dünya Savaşı sırasında ele geçirdiği düşman esirleri üzerinde korkunç deneyler yaptığını herkes bilir. Nazilerin Korkunç İnsan Deneyleri Bazı deneyler toplama kampındaki esirlerin yavaş yavaş acı çekerek ölmesine neden oldu.

 

Kan Pıhtılaşması Deneyi

Rascher, Dachau toplama kampında mahkum olan esirler üzerinde kan pıhtılaşma deneyi yaptı. Pancar ve elma pektinden yapılan tabletler sayesinde bir savaşta veya ameliyatta yaşanan kanamayı durdurmayı hedefliyordu.

 

Deneylerde tablet verilen esirler ilk önce boynundan veya göğsünden silahla vuruldu ve deneyler izlendi. Daha sonra ise anestezi yapılmadan bıçaklar ile kesildiler.

 

Sülfonamid Deneyleri

Ravensbruk toplama kampında yapılan Sülfonamid deneyleri yine esirler üzerinde denendi. Deneklerin ilk olarak bacaklarında derin bir kesik açıldı ve yaranın içine bakteriler sürüldü. Herhangi bir savaşta olabilecek etkiyi sağlamak için yaralara cam parçaları da eklendi.

 

Ateşli silah yaralanmalarını taklit edebilmek için aynı zamanda damarlar da kan dolaşımın durması için bağlandı ve deneklere sülfa ilaçları verildi. Bu deneyler belli bir ilerleme kaydetti ancak deneklerin bir çoğu acı çekmekten dolayı öldü.

 

Donma ve Hiotermi Deneyleri

Almanlar doğu cephesindeki savaşlarda soğuk hava şartlarından dolayı binlerce askerini kaybetti. Bunun sonucunda Dr. Rascher Dahau toplama kampında bunun nedenini öğrenmek için deneyler başlattı. Deney vücut ısısını düşürmek, soğuk yüzünden gerçekleşen ölümler ve donmuş askerlerin diriltilmesi için yapıldı.

 

Elbisesi çıkarılan çıplak mahkumlar ya buz tankına koyuldu ya da soğuk şartlarda dışarıda bekletildi. Bu deneklerin birçoğu öldü. Bilincini kaybederek bayılanlar ise vahşi şekilde uyandırıldı. Resütasyon için deneklerin cildi yakıldı, vücut ısısı arttırılması için kadınlarla yatırıldı, içlerine kaynar sular yerleştirildi ve kavurucu güneş ışığına maruz bırakıldı.

 

Yangın Bombası Deneyleri

1943 ve1944 yıllarında yaklaşık 3 ay boyunca Buchenwald toplama kampında atılan yangın bombalarının tedavisi için mahkumlarda fosfor yanıkları oluşturuldu.

 

Deniz Suyu Deneyleri

Dachau’daki mahkumlar üzerinde yapılan deneylerde deniz suyunun içilebilir hale getirilmesi sağlanmaya çalışılıyordu. Denekler 4 gruba ayrıldı ve deneye tabi tutuldu. Bunlar: Berka yöntemi işlenmemiş su, deniz suyu, işlenmiş deniz suyu ve tuzsuz deniz suyu.

Deneklere kendi gruplarında bulunan sudan başka bir şey verilmedi. Deniz suyu alan denekler şiddetli ishal, kasılmalar, halüsinasyonlar, çığlık ve ölümle gerçekleşti

 

Zehir Deneyleri

Buchenwald toplanma kampında güçlü zehirlerin insanlar üzerindeki etkisi ölçmek için deneyler yapıldı. Bazı denekler zehirli yemekler yüzünden aniden öldü diğerleri ise otopsi incelemesi için öldürüldü. Aradan geçen bir yılın sonunda denekler zehirli mermiler ile vuruldu. Bunun sonunda denekler çok fazla acı çekerek öldü.

 

Sterilizasyon Deneyleri

Naziler aryan olmayanları öldürülmek için en basit ve kolay yolu bulabilmek için farklı kamplardaki mahkumları gruplar halinde sterilisyona tabi tuttular ve denemeler yaptılar.  Bir başka deneyde ise vücutta bulunan fallop tüplerini etkisiz hale getirmek için kadınları üreme organına kimyasal irritan yerleştirildi. Bazı kadınlar öldü ölmeyenler ise öldürüldü bu şekilde otopsi yapılabildi.

 

Kemik, Kas ve Sinir Rejenerasyonu ve Kemik Transplantasyonu Deneyleri

Ravensbruck toplama kampında yaklaşık 1 yıl boyunca mahkumlar üzerinde kemik, kas ve sinir sistemi yenileme deneyleri yapıldı. Kemikler üzerinde yapılan deneylerde mahkumların kemikleri kırıldı veya sıfırlandı. Kırıkların düzgünce iyileşmesine izin verilmedi çünkü doktorlar çeşitli iyileştirme yöntemleri denemek istediler. Ayrıca doktorlar kemik dokularının rejenerasyonunu incelemek için deneklerin çoğul bölümleri çıkarıldı. Bu deneyler sonucunda mahkumlar çok fazla acı çekti bir çoğu sakat kaldı.

 

Benekli Ateş Deneyleri

1941 ve 1945 yılının sonuna kadar Buchenwald ve Natzweiler toplama kampında doktorlar Alman askerlerinin yaralarına ilaçlar üretebilmek için mahkumlar üzerinde deneyler yapılacaktı. Benekli ateş ve diğer aşılar test edildi. Deneklerin %80’nine benekli ateş aşıları yapıldı ve diğer kimyasallar verildi. Daha sonra ise virüs enjekte edildi tabi bu deneylerin sonucunda mahkumların %90’nı öldü.

 

İkizlik Ve Genetik Deneyler

Holokost, Aryan olmayanları yok etmekti ve bu kapsamda Yahudiler, İspanyollar, Eşcinseller ve diğerleri Ari ırkın varlığı için yok edilmeliydiler.

 

Josef Mengele namı değer Ölüm Meleği’ni en çok etkileyen şey ikizlerdi. Auschwitz toplama kampındaki ikizler diğer mahkumlardan ayrıldı ve her gün kanları alındı. Bun rutin ne için yapılıyordu kimse bilmiyor.

İkizler üzerinde birçok deney yapıldı ve dikkatli şekilde muayene edilip her santimleri ölçüldü. Daha sonra kalıtımsal özellikleri için karşılaştırmalar yapıldı.

Aryan kökenli insanların çoğu mavi gözlü olduğu için bunları üretebilmek için kimyasal damla veya iris enjekte edilerek deneyler yapıldı. Bu deneyler mahkumlara çok fazla acı çektirdi ve birçoğu kör oldu.

Bunlarla beraber denekler üzerinde anestezi yapılmadan spinal tapalar yapıldı. Bunu sonucunda ikizlerden biri ölürken diğeri hayatta kaldı ve otopsi için oda öldürüldü.


Like it? Share with your friends!

0
5 shares
admin

One Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir