Vize Problemi Olmadan Gezebileceğiniz 10 Güzel Ülke


0

 

Bugünkü makalemizde Türkiyeye vize istemeyen ülkeleri araştırıp sizler için Vize Problemi Olmadan Gezebileceğiniz 10 Güzel Ülkeyi değerlendireceğiz. Birçoğu vize istemeyen avrupa ülkeleri olarak yer alan bu ülkeleri sizlerde makalemizi inceleyerek vize sıkıntısı çekmeden gezip görebilirsiniz.

Yorucu iş hayatı, şehir stresi, hızlı tempo ve yorgunluk hissini üzerinizden atabilmeniz için yapabileceğiniz en iyi şey seyahat etmektir. Bu seyahat sizi eski formunuza geri kazandıracaktır.

Ancak tam seyahat etmeye karar verdikten sonra vize engeli ile karşılaşmakta ve tüm hevesimizi kaybetmekteyiz. Bizde bu yazımızda sizin için bir araştırma yaptık ve vizesiz gezebileceğiniz ülkeleri ele aldık.

 

  • Tayland

Asya kıtasında yer alan Tayland oldukça yeşil ve bir o kadar da güzel bir ülkedir. Temiz havası ve doğa ile iç içe olan yaşamı ile her yıl binlerce turisti kendine çekmektedir. Eğer turist olarak Tayland’ı gezmek isterseniz vize problemi ile uğraşmanıza gerek kalmayacaktır.

 

  • Güney Kore

Her mevsim gezilebilecek olan Güney Kore, Türkiye’yi kardeş ülke olarak kabul ettiğinden dolayı herhangi bir vize prosedürü ile karşılaşmadan gezebilirsiniz.

 

  • Ukrayna

Özellikle kış aylarında yoğun ilgi gören Ukrayna’da vizesiz seyahat edilebilecek bir ülkedir aynı zamanda ulaşım da oldukça kolay. Şimdi Vize Problemi Olmadan Gezebileceğiniz 10 Güzel Ülke makalemizin devamında Lübnan’a geçeceğiz.

 

  • Lübnan

Akdeniz ikliminin hakim olduğu Lübnan’da vize kabul etmeden Türkiye vatandaşlarını seyahat etmeye çağırmaktadır. 3 ay boyunca vizesiz şekilde Lübnan’da kalabilirsiniz.

 

  • Brezilya

3 Ay boyunca vizesiz tatil imkanı sunan Brezilya gerek sosyal hayatı gerek yeşil doğası gerekse festivalleri ile birçok turisti kendine çekmektedir.

 

  • Karadağ

Tarihi miras olarak kabul edilen ve UNESCO koruması altında olan Karadağ’da tıpkı yukarıdaki ülkeler gibi vize problemi olmadan gezilebilir.

 

  • Arjantin

Türkiye vatandaşlarına 90 günlük vizesiz seyahat imkanı sunan Arjantin’de Jacaranda ve Patagonya gibi şehirleri gezerek tarihte bir yolculuk yapabilirsiniz.

 

  • Hong Kong

Birçok filme konu olan ve oldukça canlı hayatı ile dikkat çeken Hong Kong’da vizesiz seyahat imkanı sunmaktadır. Gerek teknolojik anlamdaki ileri seviyesi gerekse turistler için özel oluşturulmuş mekanları ile her yıl milyonlarca turisti ağırlamaktadır.

  • Kolombiya

Dünyanın en büyük festivaline ev sahipliği yapan Kolombiya’da 3 ay boyunca vizesi gezilebilecek olan ülkelerdendir. Gerek medeniyet dolu geçmişi gerekse yeşil doğası ile gezilip görülecek güzel ülkelerdendir.

 

 

  • Makedonya

İnsanı büyüleyen güzelliğe sahip olan Makedonya gerek doğası gerekse tarihi ile oldukça fazla güzelliğe sahip ülkelerdendir ve tıpkı diğer ülkeler gibi vizesiz şekilde seyahat edilebilir. İlk kez yurt dışı tatil yapacaklar için iyi bir tecrübe olacaktır.

 

Vize Problemi Olmadan Gezebileceğiniz 10 Güzel Ülkeler makalemizin sonuna gelirken yeni bilgilendirici makalelerle görüşmek üzere hoşçakalın..


Like it? Share with your friends!

0
admin

One Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir