Tapınak Şövalyeleri Hakkında 10 Orijinal Bilgi


0

 

İlk başta filmlerde karşılaştığımız ancak daha sonra özel araştırmalara tabi tutulan Tapınak Şövalyeleri oldukça karışık bir tarihe sahiptir. Efsane ve gerçeklerin birbirine karışması sonucu net bir bilgi elde edilmemekte sonucunda bazı gizemler hala saklı kalabilmektedir. İşteTapınak Şövalyeleri Hakkında 10 Orijinal Bilgi

 

 Bannockburn Savaşı

1314 yılında İskoçlar ve İngilizler arasında gerçekleşen savaşta İngilizler büyük oranda avantaj sahibiydi ve orduları da İskoçların en az iki katı büyüklüğündeydi. Normal şartlar altında İngilizler İskoçları kolayca yenmeliydiler ancak böyle olmadı ve Tapınak Şövalyeleri çoktan İskoçlar içindeki yerlerini almışlardı.

 

Masonlar ve Tapınak Şövalyeleri

Yukarda bahsettiğimiz Bannockburn savaşından sonra Tapınak Şövalyeleri İskoçya’ya yerleşmeye başladı ve Robert Bruce tarafından Tapınak Şövalyeleri ile birlikte İskoç Mason Locasını Kurdu.

 

Mason Üyesi Sinclair Ve Amerika’nın Keşfi

Bilinen tarihe göre Amerika 1942 yılında Columbus tarafından keşfedilmiştir ancak yapılan araştırmalara göre Henry Sinclair 1398 yılında Amerika’ya ayak basmıştır. Sinclair, Tapınak Şövalyeleri ile birlikte Kilisenin zulmünün olmadığı ve sadece bilimin olduğu bir toprakta yaşamak istemektedir. Netice de bu hayali de gerçekleştirmiş sayılır çünkü Amerika Birleşik Devletleri uzun yıllar boyunca mason teşkilatı tarafından yönetilmiş ve yönetilmektedir.

 

Meşe Adası Gizemi

Tapınakçılar kralın ihanetini öğrenir öğrenmez tüm hazinelerini toplayıp yeni bir yere doğru yola çıkmaya karar verdiler ve ilk önce Akdeniz’e daha sonra ise Atlantik’e doğru yola çıktılar.

Hazine avcılarına göre bu hazine Meşe adasına gömüldü. Milyonlarca dolar harcanarak adanın her yerini araştırdılar ancak hazineyle alakalı bir şey bulamadılar.

 

Rosslyn Şapeli

İskoçya’nın küçük bir köyü olan Rosslyn’da yer alan bu klişe oldukça büyük gizemler barındırmaktadır. Kilisenin altına yapılmış olan boş alanlar hemen dikkatleri çekiyor ancak güvenlik gerekçesi ile buralarda kazı yapılamıyor.

 

Gezegenler Ve Ritüeller

Ana Akım tarihçilerine göre Tapınak Şövalyeleri astronomi ve ritüellerini birleştirdi. Ünlü araştırmacı Atlantis Rising’in Yasak Din kitabında da Bannockburn Savaşı ele alınmış ve orada savaşın gerçekleştiği zaman yıldız takımlarının konumu ve gezegenlerin durumuna dikkat çekilmiştir.

 

Bankalar Yokken Bankaydılar

O zamanlarda Hristiyanlığa göre faiz uygulanarak tefecilik yapmak yasak olsa bile Tapınakçılar için bu geçerli değildi. Onlar yaşadıkları yüzyılın bankalarıydılar ve tıpkı modern banklar gibi katı kurallar ile yönetiyorlardı. Sıradan insanlara küçük miktarda borçlar verdikleri gibi kraliyetlere finansal destek sağlayıp savaşlar için büyük miktarda borç para da veriyorlardı. Hatta Kral 6’ncı Philip’in çok fazla borcu olduğu için infaz kararını da vermişlerdir.

 

Vaftizci Yahya’nın Kutsal Olması

Tapınakçılar ile ilgili birçok efsane olsa da en büyüğü Vaftizci Yahya’ya ibadet etmeleridir. Hatta Tapınak Şövalyelerinin tapınağında Vaftizci Yahya’nın başı önünde ihtişamlı ayinler bile düzenlenirdi.

 

Tapınakçılar İlk Önce 9 Kişiden Mi Oluşuyordu?

Bazı araştırmacılara göre Tapınak Şövalyeleri 9 ail kurucudan meydana gelmektedir ve öncü kurucu da Hugues De Payens olduğunu söylemektedirler.

 

Jolly Roger

Kral Philip tarafından savaş açılan tapınak şövalyeleri artık karada barınamaz hale geldi ve bu yüzden denizlere açıldılar ve gemilerinde kırmızı haç olan bayrak kullanamazlardı bu şekilde hemen deşifre olurlardı bu yüzde çapraz kemiklerin olduğu kuru kafa resimli siyah bayrak kullanmaya karar verdiler. Jolly Roger tarafından ilk olarak kullanılan bayrak altında tapınak şövalyeleri barınmaya başladı. Sadece Vatikan ve kraliyet gemilerine saldıran Tapınakçılar artık korsan olmuşlardı.


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir